(0 голоса, среднее 0 из 5)

Спецрозслідування проти іномарок завершиться додатковим митом в 15% на три роки

Рішення про введення спецмита на іномарки за підсумками спецрозслідування, ініційованого Асоціацією «Укравтопром» буде приймати вже новий міністр економрозвитку й торгівлі Петро Порошенко. Минулого тижня його відомство зробило остаточні висновки за підсумками спецрозслідування про те, що за період з 2008 по 2010 рр іномарки вплинули на падіння обсягів виробництва вітчизняних автозаводів і рекомендує Міжвідомчій Комісії по Міжнародній Торгівлі вжити наступних заходів:

провадити строком на три роки спеціальне мито на автомобілі у наступних розмірах:

 

На автомобілі з об'ємом двигуна більше 1 000 см3, але не більше 1 500 см3 - 6,46 %

На автомобілі з об'ємом двигуна більше 1 500 см3, але не більше 2200 см3 - 15,1 %

Спеціальне мито буде стягуватися додатково до існуючих 10%.

Нагадаємо, що діапазон 1000-2200 см3 покриває 80% усього автомобільного ринку й торкнеться більшої частини продаваних у країні автомобілів.

Поки це ще не рішення Міжвідомчої Комісії, а лише висновки Міністерства економрозвитку й торгівлі, але вже очевидно, що в інших відомствах будуть обговорювати саме введення санкцій проти іномарок.

МЕРТ рекомендує ввести санкції на всі товари, незалежно від країни походження й експорту по зазначених кодах УКТЗЕД 8703 22 10 00 і 8703 23 19 10. Це означає, що мито з'явиться й на автомобілі, що поставляються до нас із Росії, притім не тільки Lada, але й Hyundai Accent, Kia Rio, Renault Logan, а в наслідок, і Peugeot 308 і Citroen.

У Всеукраїнській Асоціації автоімпортерів і дилерів уже готують протести на рекомендацію Минекономрозвитку. Зокрема, генеральний директор ВААІД Олег Назаренко говорить ,що МЕРТ може "наступити на старі граблі" і наводить приклад, що уже діяв в 2009 році 13%-ой «терехінської» надбавки до мита, що була уведена з ініціативи автопрома. У результаті за півроку дії цієї надбавки надходження в бюджет скоротилися на 85%, але це не допомогло автопрому, тому що за цей же період відповідно до інформації самого ж Укравтопрома -обсяги виробництва на заводах автопрома скоротилися на 82 %; обсяги продажів на вітчизняному ринку зменшилися на 84 %; обсяги використання виробничих потужностей скоротилися на 67%. Тобто в 2009 році 13% додаткового мита не зробило ніякого позитивного ефекту, а тільки привело до падіння дохідної частини бюджету України.

Олег Назаренко відзначає, що не варто сподіватися на те, що цього разу 6,46% і 15,1% спецмита спрацюють, а от бюджету це обійдеться в 7,38 млрд. доларів - саме стільки недоодержить державу від імпорту автомобілів у результаті введення таких мит. Адже з одного автомобіля автоімпортери платять у бюджет 1,86 тис. доларів США, а автовиробники з одного машинокомплекта для складання - 100 Євро. Крім хвилі негатива як усередині країни(подорожчання автомобілів на 6-15% стане ударом по українських споживачах), так і серед наших сусідів(можливі відповідні санкції) дане рішення у випадку його прийняття не принесе - уважають у ВААІД.Похожие статьи:
Следующие статьи:
Предыдущие статьи:

Комментарии
Поиск
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Голосование

В каком направлении должна двигаться Украина?