(0 голоса, среднее 0 из 5)

Чекаючи девальвації гривні.

Планова девальвація гривні неминуча - суперечки йдуть тільки навколо двох питань: коли й на скільки.

Для «другої хвилі» кризи в Україні макроекономічних підстав немає, а майбутня девальвація - плата за адміністративно затиснутий курс гривні протягом 2010-2011 років.

Що відбувається в Європі прямо впливає на Україну. Зокрема, котирування дефолтних свопів (CDS) України з початку листопада почали рости: з 617 пункту на 27 жовтня до 800 пунктів на 9 листопада. Це практично той рівень, що був досягнутий у вересні (890 п. -30.09.11), але від якого Україні вдалося піти. Побоювання інвесторів не означають, що Україну очікує дефолт, але говорять про те, що чергове загострення в єврозоні створює для нас нові проблеми з одержанням фінансування ззовні.

 

Із цієї причини, зокрема, некомфортно почувають себе українські банки, багато хто з яких позбулися щедрої підтримки материнських структур. По-перше, банківська система усе ще збиткова, і за підсумками 9 місяців сумарний чистий збиток банків склав 5,6 млрд. грн. По-друге, все частіше звучать розмови про те, що закордонні акціонери українських банків от-от почнуть залишати Україну. По-третє, незважаючи на те, що НБУ в перших числах листопада «долив» грошей у банківську систему, вартість місячних міжбанківських кредитів усе ще досягає 30%, що говорить про проблеми з ліквідністю системи в цілому. Про це свідчать і злетілі до 20% ставки по коротких гривневих депозитах. А дефіцит ресурсів у банків - це згортання кредитних програм і повернення банківської системи до «сплячого» стану 2009-2010 років.

Навіть НБУ зізнається, що побоюється кризи, хоча поки й не очікує його в Україні. «Ми готуємося до можливих наслідків у зв'язку із загостренням ситуації на зовнішніх фінансових ринках», - говорить голова Нацбанку Сергій Арбузов.

І, правда, макроекономічні індикатори виглядають непогано: ВВП України за даними Держкомстату в III кварталі виріс на 6,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року. Інфляція за жовтень і зовсім «нульова», а з початку року - усього 4,2%. Правда, сальдо торговельного балансу за підсумками 8 місяців склало мінус 8,1 млрд. дол. Якщо дефіцит буде рости, не виключено, що НБУ вдасться до девальвації гривні, і тоді її курс може опуститися до 8,5-9.5грн./дол.

Відступати Нацбанку особливо нікуди - за минулі два місяці його валютні резерви скоротилися з 38,2 до 34,12 млрд. доларів. До того ж, місія МВФ, не досягши згоди з українською владою, покинула Київ. Тому не виключено, що черговий транш від фонду Україна побачить не раніше березня.

Багато експертів відзначають, що гривня вже зараз невиправдано дорога. Тому зниження її курсу до 8.5-9.5 було цілком виправданим рішенням. Головне питання - коли український уряд зважиться на цей непопулярний крок? Стримують його від таких дій тільки політичні мотиви - восени 2012 року мають бути парламентські вибори. Ці ж мотиви підштовхують провести планову девальвацію скоріше, щоб виборці до дати голосування встигли призабути про валютні потрясіння.Следующие статьи:
Предыдущие статьи:

Комментарии
Поиск
украинец  - гривны   |2011-11-24 15:26:09
надо срочно покупать доллар
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Голосование

В каком направлении должна двигаться Украина?